14.8.16

IMMEDIATE BEAUTY POWDER Pixie Cosmetics

Czasem tak jest, że odkrywamy coś po dłuższym czasie nieużywania. Ostatnio coraz częściej czytam na blogach o kosmetykach mineralnych, więc postanowiłam "odkurzyć" nieco zapomniany przeze mnie puder mineralny Pixie Cosmetics. Parę lat temu używałam wyłącznie podkładów i pudrów mineralnych. Pora sobie przypomnieć, za co je ceniłam. Umożliwił mi to puder Immediate Beauty.

Obecnie produkty marki Pixie Cosmetics przeszły niemałą metamorfozę. Firma wzbogaciła ofertę o nowe produkty, kolory i opakowania. Design marki niegdyś był bardziej bajkowy, teraz opakowania charakteryzują się stonowaną szatą graficzną w odcieniach granatu, niebieskiego i zieleni. Mój puder występuje jeszcze w poprzedniej szacie graficznej. Moim zdaniem - uroczej, choć zdaję sobie sprawę, że niektórym może wydać się tandetna.
Opakowanie zawiera 7g dobrze zmielonego pudru w neutralnym odcieniu jasnego beżu. Dostępne są dwa kolory, ja mam jaśniejszy o nazwie Brightend Beauty

Co jest właściwie zadaniem tego kosmetyku?
Otóż,puder ten ma za zadanie rozświetlać i ożywiać cerę, dodawać blasku i promienności, a także ukrywać zmęczenie.
Ponadto produkt ma sprawić, że twarz nie wygląda płasko. Między innymi poprzez dodanie do składu pereł.

Przyznam, że przypomniałam sobie, dlaczego tak lubiłam ten puder. Dla mnie produkt podobny w działaniu do meteorytów, tyle, że posiadający dobry dla skóry skład.
Faktycznie ożywia, ukrywa zmęczenie, zmiękcza rysy twarzy, nadaje wielowymiarowości. Efekt jest osiągalny nawet bez podkładu. Nie czuję go na skórze, jest lekki jak piórko. Twarz w dotyku przypomina jedwab. 

Trwałość wynosi około 4 godzin, po tym czasie konieczne jest użycie bibułki matującej w okolicach nosa.
Twarz wygląda tak świeżo i promiennie, ze przymykam oko na trwałość. Nie jest to puder matujący czy utrwalający. Zwolenniczki matowej twarzy mogą być lekko rozczarowane. Puder daje satynowy woal. Mam poczucie, że moja twarz oddycha. To miła odmiana po pudrach typu Estee Lauder Double Matte.

Ten na nowo odkryty skarb zostanie ze mną na długo, ponieważ wydajność jest jego niewątpliwą zaletą. 
Polecam przetestowanie pudru Immediate Beauty wszystkim, którzy chcą poczuć co to znaczy lekki makijaż, satynowa skóra i gra światłem na twarzy.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

TOP